NIEDZIELA PALMOWA

13 kwietnia 2014 r.

1.Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie i liczny udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami naszego Miasta

2.Dzisiaj ma Placu Dekerta o godz. 16.oo Misterium Męki Pańskiej. Zaprasza oaza rodzin z WNMP

3.Od jutra do środy włącznie odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży Liceum
i Gimnazjum Prywatnego. Rekolekcje będzie prowadził wicerektor WSD we Włocławku ks. Marcin Idzikowski. O godz. 18.oo skupienie wielkopostne dla nauczycieli, wychowawców
i wszystkich, którzy do tej pory z różnych przyczyn, nie mogli skorzystać z rekolekcji.

4.W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko do środy włą

5.Katecheza przed chrztami na Wielkanoc odbędzie się w środę po wieczornej Mszy św.

6.Okazja do spowiedzi w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa od godz. 17.30; (we wtorek od 9.3o w ramach rekolekcji do młodzieży, będą kapłani z dekanatu), czwartek i piątek od godz. 18.00
w sobotę od godz. 9.00 – 13.00

7.Chorych, którzy nie mogli skorzystać z rekolekcji odwiedzimy w domach w Wielki Piątek od rana. Prosimy tych chorych zgłosić.

8.Od dziś w całej Polsce rusza sprzedaż płyty Jan Paweł II Miłość mi wszystko wyjaśniła, jako pamiątka kanonizacji Jana Pawła II. Dochód ze sprzedaży tej płyty (19.90 zł) przeznaczony jest na pomoc młodym za wschodniej granicy w przybyciu na ŚDM w 2016 r. w ramach akcji Bilet dla Brata. Zachęcam do nabycia.

9.Od jutra w ramach duchowego przygotowania do kanonizacji Jana Pawła II w dni powszednie pół godziny przed wieczorną mszą św. będzie cicha adoracja przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. I tak już będzie zawsze zwyczajem naszej Parafii. Dlatego tych, którzy przychodzą na wieczorną mszę św. zapraszamy już o 17.3o na osobiste trwanie przed Jezusem Eucharystycznym.

10.W Wielki Czwartek – Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy Triduum Paschalne. Początek Liturgii w Wielki - Czwartek i Wielki Piątek o godz. 19.oo

Wielki Czwartek stajemy w postawie dziękczynienia za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Po liturgii Przeniesienie Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.oo

- Wielki Piątek – Dzień męki śmierci Jezusa. Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej
o godz. 19.00. Po jej zakończeniu adoracja Jezusa w Grobie do godz. 22.oo. Prosimy o tradycyjną wartę strażaków z OSP i PSP. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane w Wielki Piątek tradycyjnie przeznaczone są na Kustodię Ziemi Świętej czyli na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

- Wielka Sobota - święcenie pokarmów o godz. 9.00 do 13 /co godzina/ i o godz. 17.oo. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.oo. Na liturgię przynosimy świece z okapnikami Procesja rezurekcyjna w niedzielę o świcie czyli o godz. 6.oo rano a po niej uroczysta msza św. wielkanocna. Prosimy Asystę, Chór, Orkiestrę, LSO.

Pozostałe msze św. w I dzień świąt o 10.oo, 12.oo i 19.oo. W drugi dzień świąt msze św. jak w każdą niedzielę, czyli 8.oo, 10.oo, 12.oo i 19.oo.

11.Ofiary składane podczas poświęcenia pokarmów i w I dzień świąt z racji 3 niedzieli miesiąca przeznaczone będą na inwestycje w naszej Parafii.

12. Dzisiaj po mszach św. zbieramy ofiary na dekorację i kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Niech to będzie wyraz naszej wdzięczności i miłości za dar Odkupienia. Podobnie, jak my idziemy składamy kwiaty na grobach naszych bliskich zmarłych, dbamy by były piękne wyrażając przez to naszą pamięć i miłość pragniemy również , aby grób Pana Jezusa był pięknie udekorowany. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz nasz parafialny miesięcznik „Jestem”. Zachęcam do lektury

14. W wigilię Bożego Miłosierdzia, czyli w sobotę 26 IV o godz. 15.oo będzie odprawiona msza św. na cmentarzu komunalnym, natomiast w niedzielę 27 kwietnia o godz. 17.oo, na osiedlu Jana Pawła II będzie odprawiona msza św. jako dziękczynienie za dar kanonizacji Papieża Polaka.

15. 28 kwietnia odbędzie spotkanie dopuszczające dzieci do I Komunii św. a 29 kwietnia egzamin młodzieży przed sakramentem bierzmowania.

16. Wszystkim na piękne przeżycie dni Wielkiego Tygodnia niech Bóg błogosławi. Szczęść Boże.

Więcej artykułów…

1. V Niedziela Wielkiego Postu 2014