SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

20. 07. 2014 r.  


1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy z racji moich imienin składali życzenia i okazali mi bardzo wiele serdeczności. Bóg zapłać.

2. Wobec wielkiego niepokoju na świecie i wielu konfliktów prośmy o pokój, wzajemną solidarność i życzliwość. Niech zawsze zwycięża miłość, dobroć i przebaczenie. Tych, co ostatnio zginęli niewinnie w wyniku tragicznej katastrofy samolotu nad Ukrainą, polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Pamiętajmy  również w naszych modlitwach o rodzinach pogrążonych w żałobie. Sytuacja nienawiści na świecie jest dla nas przypomnieniem i wezwaniem, abyśmy dla siebie nawzajem byli bardziej solidarni, przyjaźni i życzliwi.

3. W tym tygodniu, przypada święto św. Krzysztofa - Patrona kierowców. Z tej okazji w przyszłą niedzielę będzie czytany okolicznościowy list i po każdej mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary składane podczas poświęcenia są wyrazem podziękowanie za szczęśliwą jazdę i przeznaczone są na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu. Jest to akcja ogólnopolska Fundacji MIVA POLSKA, która cały rok wspiera misjonarzy.

4. Z radością informuję, że nasz parafianin Michał Kamiński zdobył Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej w Tucholi, również reprezentowała naszą Parafię Marysia Lewandowska, która przywiozła Dyplom z tegoż Festiwalu. Naszym Artystom gratulujemy.  

5. Bóg zapłać anonimowemu darczyńcy za ofiarę 200 zł na potrzeby naszej Parafii.

6. 06 sierpnia wyrusza 26 Piesza Pielgrzymka z Włocławka na Jasną Górę. Zapraszamy chętne osoby do pielgrzymowania. Szczegóły organizacyjne wywieszone są na plakacie.

7. W minionym tygodniu do wieczności przeszła: + Grażyna Karwowska, l. 84 z ul. 22 stycznia. Rodzinie Zmarłej składam wyrazy współczucia i chrześcijańskiego pocieszenia, a Zmarłą polecam modlitwie Parafian. Wieczny odpoczynek…

8. Na piękne przeżycie nowego tygodnia wszystkim życzymy radości i Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.                                                              

       Proboszcz

                                                                               Ks. Henryk Kołodziejczyk


Więcej artykułów…

  1. XV Niedziela Zwykła 2014