DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

28 września 2014 r.

1.

1. 1.W dniach 5 – 19 X w Rzymie odbędzie się Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów, który będzie omawiał wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji. Prośmy więBoga w intencji papieża Franciszka, ojców synodalnych i pozostałych uczestników Synodu , by oświeceni Duchem Świętym sprawili, by Kościół podołał wyzwaniu im związanym z rodziną zgodnie z Bożym planem. Pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych modlitwach.

2. W środę rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w świątyni, jak i w naszych rodzinach. Nabożeństwo różańcowe codziennie dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.

Dzieci gromadzą się na nabożeństwie różańcowym we wtorek i czwartek o godz. 16.30. Dla dzieci będzie specjalny konkurs z nagrodami. Dzieci komunijne w święto MB Różańcowej czyli 07 X (przyszły wtorek) na mszy św. o godz. 18.oo będą miały poświęcone różańce.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W piątek rano odwiedzimy chorych w domach. W piątek Msze św. o godz. 10.00; 16.30 i 18.00, w sobotę msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o 10.00 poprzedzona modlitwą różańcową

4. Jutro rozpoczyna się w naszym Włocławskim Seminarium Duchownym nowy rok akademicki. Wszystkich przygotowujących się do kapłaństwa polecamy modlitwie wszystkich wiernych, szczególnie pamiętajmy o kleryku z naszej parafii Patryku Sękowskim, który rozpoczyna 4 rok studiów.

5. W sobotę 04 października organizowany jest wyjazd do Świnic Warckich z racji kolejnego Kongresu Różańcowego. Są jeszcze wolne miejsca, chętni mogą się zgłaszać w kancelarii parafialnej bądź u p. Grażyny Kletkiewicz.

Parafia św. Jana we Włocławku organizuje 18 października wyjazd do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Są jeszcze wolne miejsca. Ks. Mariusz Staszak, były wikariusz naszej Parafii, zaprasza chętnych do udziału w tej pielgrzymce. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie przed kościołem.

6. Informujemy że Urząd Miasta w Lipnie organizuje bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla osób powyżej 65 roku życia. Szczegóły o zapisach na te szczepienia w gablocie.

7. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynki + Teresę Lewandowską, l. 82 z os. Sikorskiego 16. Rodzinie zmarłej składam wyrazy szczerego współczucia i chrześcijańskiego pocieszenia a zmarłą Teresę polecam modlitwie Parafian. Wieczny odpoczynek

8. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, kalendarze na przyszły rok.  Zachęcamy do lektury

9. Wszystkim, którzy w miesiącu październiku obchodzą urodziny, imieniny inne ważne jubileusze składam serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa. A wszystkim obecnym Parafianom i miłym Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia.

Ks. Henryk Kołodziejczyk

Więcej artykułów…