DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA  31 VIII 2014 r.

 1.  W naszej rodzinie parafialnej dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 uroczystość dożynkowa.

 2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Uroczysta msza św. z racji nowego roku szkolnego sprawowana w intencji uczniów,  i nauczycieli będzie we wtorek 2 września o godz. 8.oo. Zapraszam uczniów, wychowawców, nauczycieli oraz dyrekcje z pocztami sztandarowymi. Zapraszam również rodziców i opiekunów. Będzie okazja, abyśmy wszyscy razem trwając na modlitwie przedkładali Bogu bardzo ważną sprawę wychowania młodego pokolenia.

Spowiedź z racji nowego roku szkolnego dla SP w najbliższy piątek, natomiast dla gimnazjów i Szkół średnich  tradycyjnie przed uroczystością św. Stanisława Kostki.   

 3. Jutro o 16 spotkanie wszystkich katechetów.

4. Jutro 1 września wspominamy smutną rocznicę  rozpoczęcia II wojny światowej. Polecając Bogu tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyny módlmy się o pokój na świecie. 

5. We wtorek  swoje imieniny obchodziłby + ks. Prałat Stefan Maćczak. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji ks. Prałata prosząc dla niego o radość życia wiecznego.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek rano odwiedzimy chorych w domach. Msze św. w piątek o godz. 10.00 16.30 i 18.00. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed Mszami świętymi. Zapraszamy szczególnie uczniów SP

7. W sobotę (06 września ) o godz. 8.oo wyjazd sprzed kościoła na Lednicę Seniora. Nie wszyscy potwierdzili chęć wyjazdu , wiec są jeszcze wolne miejsca. 

  8. W sobotę dożynki powiatowe w Karnkowie. Początek uroczystą mszą św. o godz. 13.oo 

  9. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10.oo spotkanie rodziców młodzieży  uczącej się w Gimnazjum w Karnkowie, Gimnazjum Publicznym i Prywatnym w Lipnie z klas I do III, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania.  Natomiast po mszy św. o godz. 12.oo spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. 

  10. W przyszły poniedziałek 08 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt Maryjnych – Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce zwane świętem Matki Bożej  Siewnej.   O godz. 8.oo wyruszy piesza pielgrzymka do Skępego.

 11. Dziś ostatni raz  w tym roku msza św. o godz. 20.3o. 

 12. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego. 

 13. W minionym tygodniu do wieczności odeszli + Lucyna Lipińska, l. 86 z ul. Skępskiej,  + Kazimierz Ostolski, l. 66 z ul .Skępskiej, + Zofia  Chlebek, l. 91, z ul. Piastów. Rodzinom Zmarłych składam wyrazy współczucia i chrześcijańskiego pocieszenia a osoby zmarłe polecam modlitwie Parafian. Wieczny odpoczynek… 

14. Wszystkim, którzy w miesiącu wrześniu obchodzą urodziny, imieniny czy ważne jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości Bożych łask. 

15.  Na nowy tydzień niech Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże. 

Proboszcz

Ks. Henryk Kołodziejczyk

Więcej artykułów…

  1. XXI NZ